Ubezpieczenie auta na pożyczka

Na dziś dzień masz możliwość sfinansować zakup swojego pojazdu na dwa sposoby:
•    Kredyt samochodowy, gdzie bank udziela ci niskooprocentowanej pożyczki, jednakże będzie współposiadaczem auta dopóki nie spłacisz zobowiązania.
•    Kredyt na samochód, gdzie bank udziela ci pożyczki bez nadzwyczajnych warunków. Od samego początku jesteś wyłącznym właścicielem auta.
W zależności od tego, na jaki model kredytu się zdecydujesz, będziesz zobowiązany odnaleźć właściwe ubezpieczenie Autocasco.

Auto z kredytem samochodowym
Jeśli masz kredyt samochodowy, to niewątpliwie zapisy w umowie nakładają na ciebie zobowiązanie kupienia ochrony Autocasco. Musi ono należycie zabezpieczać pojazd, a wysokość ewentualnego odszkodowania powinna pokryć koszt rat, które pozostaną do spłaty, czyli musisz znaleźć umowę z rozległym limitem.
Przy doborze należytego zabezpieczenia, zwróć uwagę przede wszystkim na:
•    sumę ubezpieczenia. Podczas gdy pojazd jest nowy z salonu, masz możliwość ubezpieczenia go na taką kwotę, jaka widnieje na fakturach. Przydatne będą dodatkowo ubezpieczenia, jakie zapewnią, że w momencie utraty samochodu w pierwszym roku zabezpieczenia, otrzymasz refundację jego wartości z dnia nabycia.
•    Zniesienie amortyzacji. Niemało ubezpieczalni uwzględnia amortyzację, nawet w przypadku pojazdów całkiem nowych. Jeśli nie chcesz dopłacić do naprawy auta w momencie jego naruszenia, rzetelnie sprawdź zapisy polisy Autocasco.
•    Naprawę w Autoryzowanej Stacji Obsługi. Nie zawsze jest to standard, a w sytuacji, jak posiadasz nowiusi pojazd to nader istotne. Naprawianie w Autoryzowanym Serwisie Obsługi gwarantuje utrzymanie gwarancji na pojazd plus zrealizowanie wszelkich prac odpowiednio ze kanonem producenta.
•    Naprawę na częściach sygnowanych logiem producenta, bo to, iż wybrałeś reperację w ASO nie znaczy, że do jej zrealizowania pozostaną użyte oryginalne części. Skontroluj zapisy w polisie, dlatego, że zastosowanie części sygnowanych logiem producenta jest istotne w przypadku, jeżeli twoje auto jest na gwarancji.
•    Stałą sumę ubezpieczenia. Kiedy będziesz posiadać szansę wyboru takiej ewentualności, warto się na nią zdecydować. Dzięki temu w razie skasowania albo nawet kradzieży samochodu, ubezpieczyciel spienięży ci zadośćuczynienie w wielkości wartości samochodu w dniu jego zakupu.
Pamiętaj, iż zakupująć polisę będziesz musiał oznaczyć na niej cesję. Dzięki temu w razie zniszczenia czy też kradzieży pojazdu, odszkodowanie zostanie wydane do banku i pokryje pozostałe koszty kredytu.

Auto w kredycie na samochód
Gdy zdecydowałeś się na kredyt na auto i poza samą pożyczką nie masz innych zobowiązań wobec banku, masz prawo na własną rękę zdecydować jak zabezpieczyć swoje cacko i czy w ogóle to robić. Nie masz żadnego warunku, pomimo tego warto, byś przemyślał kupno Auto-casco, nawet jeśli samochód nie był bardzo drogi, a twój kredyt jest mały.
Dzięki porządnie dobranej umowie Auto-casco, jeżeli stracisz pojazd w kolizji albo nawet w rezultacie kradzieży, wypłacone przez firmę ubezpieczeniową odszkodowanie, będzie mogło uregulować resztkę wierzytelności w banku. Nie pozostaniesz zatem bez auta i z kredytem.
Przy doborze odpowiedniego zabezpieczenia, zwróć uwagę szczególnie na:
•    sumę ubezpieczenia, albowiem różnorodne zakłady ubezpieczeniowe mogą określić wartość pojazdu  na różnorodne kwoty.
•    Naprawę w warsztacie. W sytuacji pojazdów używanych ich właściciele przeważnie mają do wyboru alternatywę ich reperacji w warsztacie lub na bazie kosztorysu. Kiedy wybierzesz alternatywę „warsztat”, twoje auto zostanie naprawione w wyselekcjonowanym serwisie bezkosztowo. Zwyczajnie po szkodzie odstawisz je do wskazanego przez ubezpieczyciela serwisu, a następnie odbierzesz po naprawie. Towarzystwo Ubezpieczeniowe zajmie się rozliczeniem reperacji bezpośrednio z mechanikiem.